معرفی ۳ نژاد معروف سگ نگهبان

انواع سگ نگهبان؛

حتما برایتان پیش آمده است که وارد حیاط یک خانه یا یک باغ می شوید و ناگهان از صدای واق واق یک سگ عصبانی زهره تان می ترکد و سعی می کنید یک جوری از آن محیط فرار کنید.

شاید در وهله ی اول از این سگ خوشتان نیاید ولی وقتی که جلوی دزد را گرفت متوجه خواهید شد که سگ نگهبان چقدر مفید است.

کاربرد اصلی این نژادهای خاص از سگ ها که برای نگهبانی از محیط های اداری، منازل، باغ ها و غیره استفاده می شوند باعث رونق فروش سگ نگهبان در کشورمان شده است و این رونق روز به روز در حال افزایش است.

یکی از ویژگی های سگ های نگهبان این است که بسیار با صاحب خود، خوش برخورد هستند و با غریبه به شدت برخورد می کنند و در برخورد و خرید این نوع سگ ها باید مواردی این چنین را دقت کرد.

حال قصد داریم تا سه نژاد سگ که می توانند به عنوان سگ نگهبان به کار گرفته شوند را به اختصار معرفی می کنیم.

سگ ژرمن شپرد

سگ محبوب آلمانی که جسارت، قدرت، هوش و زیبایی آن او را به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین نژاد در بیشتر کشور های دنیا قرار داده سگ ژرمن شپرد است.

guard-dogs سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

 

سگ ژرمن شپرد که دارای ویژگی ذکر شده در مورد سگ های نگهبان (غریبه ستیزی و صاحب دوستی) می باشد در مواردی چون سگ پلیس، سگ ارتش، سگ نگهبان، سگ صلیب سرخ و… استفاده می گردد.

فروش سگ ژرمن شپرد نه تنها به عنوان سگ نگهبان و سگ گله رونق دارد بلکه گزینه مناسبی برای نگه داری در خانه نیز می باشد.

سگ قفقازی

این سگ با اصالت و البته ترسناک که از خطه ی کشورهای اروپایی شمال ایران مانند گرجستان، باکو و ارمنستان و به خصوص از نژاد گرج آن می باشد که این نوع نژاد جزو قوی ترین و با صلابت ترین و البته با طول عمر بیشتر برای صاحب سگ قفقازی نگهبانش می باشد.

guard-dogs سگ قفقازی
سگ قفقازی

 

سگ روت وایلر

سگی با ترکیب رنگ مشکی و قهوه ای (بیشتر مشکی) که دارای جذبه ای بسیار بالا و قدرت مانوری دیدنی که برای نگهداری در باغ ها و مراکز امنیتی به عنوان سگ نگهبان می تواند بسیار مناسب باشد.

guard-dogs سگ روت وایلر
سگ روت وایلر

 

سگ روت وایلر که زمانی به عنوان سگ نگهبان گله استفاده می شد، دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند حافظه ی یادگیری خوب، سرعت بالای جابه جایی در حمله و دفاع و توانایی منحصر به فرد در نابود کردن و ترساندن دشمن دارد.

فروش سگ روت وایلر نه تنها به عنوان سگ نگهبان و سگ گله رونق دارد بلکه گزینه مناسبی برای نگه داری در خانه نیز می باشد.

سگ روت وایلر از سال ۱۹۵۶ تا به امروز یکی از اصلی ترین سگ های ارتش آمریکا در کنار سگ هایی مانند بولداگ، ژرمن شپرد و دوبرمن قرار گرفته است (برای اطلاعات بیشتر می توانید به US War Dog Association مراجعه کنید).

یکی از اصلی ترین دغدغه های کسانی که دارای املاک حیاط دار، باغ، انبار و… هستند این است که یک سگ نگهبان مناسب داشته باشند.

امیدواریم در این مقاله و با آشنایی بیشتری که با نژادهای سگ نگهبان (ژرمن شپرد، قفقازی و روت وایلر) پیدا کرده اید بتوانید انتخاب خوبی را برای خودتان به ارمغان آورید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید